• Alpadia ESL Leysin
 • Alpadia ESL Leysin
 • Alpadia ESL Leysin

Alpadia ESL İsviçre Leysin Yaz Okulu, Tarihler ve Ücretler

İsviçre’nin Leysin şehrindeki Fransızca yaz kampı; Alpadia ESL Leysin Central Residence. İsviçre’nin batısında deniz seviyesinden 1263 m yüksekliği ile Avrupa’nın tam kalbinde bulunan Leysin hiç şüphesiz Alp Dağları’nın incisidir. Her daim güneşli geçen mevsimleri sayesinde geniş bir yelpazede sportif aktivite ve eğlence fırsatları sunmaktadır.Cenevre Gölü’ne, Lozan’a, İsviçre Riviera’sına (Montrö/Vevey) oldukça yakın bir mesafede bulunuyor olması birçok gezinin kalkış noktası olma özelliğini kazandırmaktadır. Leysin’e 5 dk yürüme mesafesinde olan bu kampüste sizi şımartacak her imkan mevcuttur. Sadece 250m ötenizde, tenis kortu, tırmanma duvarı, marketler, squash kortu, fitness salonunu bulabilirsiniz. Tam donanımlı sınıfları, yemek salonu ve konaklayacağınız oda hatta sinema salonu bile bulunan bu kampüste herşey sizin rahat etmeniz için düzenlenmiştir. Tüm bu imkanlar sizin Fransızca öğrenmenizi garanti etmektedir.

Ayrıca Cailler Çikolata Fabrikası’na tatlı bir gezinti yapma, aqua parkta biraz ıslanma, macera parkı Labyrinth’te heyecanın doruklarına çıkma, Leysin’de büyüleyici manzara eşliğinde sakin bir gezinti yapma, ve tabii ki Lozan’da biraz para harcamak için alış-veriş yapma fırsatınız olacaktır. Sadece gezmek ve kurs yeterli olmayacağı için zinde olmak ve programınıza daha da eğlence katmak için basketbol, badminton, yüzme, futbol, voleybol, mini-golf, hentbol, masa tenisi, unihockey, hoşgeldin partisi, spor turnuvaları, film gecesi, disko, barbekü etkinlikleri sizleri beklemektedir. Bu heyecan verici programa dahil olmak kaçırılmayacak bir fırsat.

Alpadia’nın sunduğu yaz kamplarında ücret farkı olmaksızın Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinden herhangi biri seçilebilmektedir.

Hafta içi her sabah olmak üzere;
> Haftalık 20 dersi içeren kurslar 09:20 - 12:30 saatleri arasında,
> Haftalık 25 dersi içeren kurslar 08:30 - 12:30 saatleri arasındadır.

> Dersler 45 dakikadır.

> Kurslara başlangıç düzeyinden itibaren her düzeydeki öğrenci katılabilmektedir. Pazartesi sabahı yapılacak seviye tespit sınavı ardından öğrenciler ilgili sınıflara yerleştirilmektedir.

Opsiyonel olarak haftada 5 ders olmak üzere bire bir özel ders alınabilmektedir.

Konaklama, Alpler’in eteğinde yer alan Le Central Résidence’ta sağlanmaktadır.

Öğrenciler 4 kişilik paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklamaktadır. Odalarda özel banyo, televizyon ve telefon bulunmaktadır.

Yemekler günde 3 öğün olarak rezidans kafeteryasında açık büfe şeklinde sunulmaktadır. Gezilerin olduğu günlerde ise öğle yemekleri sandviç olarak hazırlanmaktadır.

Kampüse varışlar Pazar günü öğleden sonra olup çıkışlar ise Cumartesi sabah şeklindedir.

Sportif ve eğlenceli aktiviteler arasında yüzme, badminton, mini golf, voleybol, basketbol, futbol, hentbol, unihockey, masa tenisi, film gecesi, disko gecesi ve barbekü yer almaktadır.

Her hafta tam gün ve yarım gün şeklinde olmak üzere okul tarafından rehberler eşliğinde şehir gezileri düzenlenmektedir.

Deneyimli rehberler eşliğindeki geziler arasında Cailler Çikolata Fabrikası, Aqua Park, Labyrinth macera parkı, Leysin şehir gezileri ile Lozan’a alışveriş gezileri yer almaktadır.

Program Ücretine Dahil Olanlar:

 • Haftada 20 veya 25 ders Fransızca kursu
 • Rezidansta 4 kişilik odalarda tam pansiyon
 • Yüzme, badminton, mini golf, voleybol, basketbol, futbol, hentbol, unihockey, masa tenisi, film gecesi, disko, barbekü
 • Cailler Çikolata Fabrikası, Aqua Park, Labyrinth macera parkı, Leysin şehir gezileri ile Lozan’a alışveriş gezisi
 • Kurs materyalleri, yerleştirme sınavı, kurs bitimi sertifikası, öğrenci kartı ve 24 saat güvenlik

Tarihler:
02 Temmuz 2017 - 12 Ağustos 2017 arası

Ücretler:
2 Hafta (20 ders): CHF 2.510
3 Hafta (20 ders): CHF 3.660
4 Hafta (20 ders): CHF 4.820

* Okul tarafından alınan kayıt ücreti 75 CHF'dir.
» Ücrete Dahil Olanlar: Kurs, tam pansiyon konaklama, aktivite ve geziler,
» Ücrete Dahil Olmayanlar: Vize harcı, uçak bileti, transfer, sigorta ve cep harçlığı.

 • BEĞENDİNİZ Mİ?
 • LOKASYON:İsviçre, Leysin
 • ORGANİZASYON:Alpadia (ESL)
 • KAMPÜS:La Central-Résidence
 • HARİTA:Haritayı göster
 • EĞİTİM DİLİ:Alm. Fran. İngil.
 • OKUL KONSEPTİ:Doğa
 • YAŞ ARALIĞI:8-14 ve 13-17 Yaş
 • SINIF MEVCUDU:15 kişi
More sharing options