Alpadia ESL Leysin

İsviçre’nin Leysin şehrindeki Alpadia (ESL) yaz okulu tarafından 8-14 yaş arası çocuklar ve 13-17 yaş aralığındaki gençler için sunulan Fransızca eğitimi, sportif aktiviteler ile şehir gezilerini bir arada barındıran yaz kampı tarihleri, güncel fiyatları…

Alpadia (ESL) Montreux

İsviçre’nin Montreux şehrinde gençler için Fransızca yaz kampı sunan Alpadia ESL yaz okulu program tarihleri, 2015 yılı güncel fiyatları ve kamp detayları.

Alpadia (ESL) Zug
20141225134429

Alpadia ESL İsviçre Zug Yaz Okulu, Tarihler ve Ücretler Alpadia yaz okulu Zug şehri merkezine 5dk uzaklıkta bulunan prestijli St Micheal College’da 13-17 yaş aralığındaki genç erişkinlere yaz döneminde, alanında uzman eğitmenler tarafından modern ve öğrencinin ihtiyacına yönelik hazırlanmış müfredat ile kaliteli bir eğitim, konforlu konaklama imkanı, hem eğitici hem öğretici tarihi ve turistik geziler,…

Collège du Léman

İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan saygın College du Leman yaz okulu, genç öğrenciler için Fransızca eğitimi ile birlikte sportif aktivite ve gezileri bir arada sunmaktadır. Yaz kampının program tarihleri ve güncel fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Insitut Le Rosey Cenevre

İsviçre’nin Cenevre şehrinde Institut Le Rosey yaz okulu, Rolle Kampüsü’nde Fransızca eğitimi ile birlikte şehir gezileri ve sportif aktiviteleri bir arada sunmaktadır. Yaz kampının program tarihleri ve 2015 yılı güncel fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Insitut Le Rosey Gstaad

İsviçre’nin Gstaad şehrindeki Institut Le Rosey yaz kampında gençler ve çocuklar için Fransızca eğitimi ile birlikte sportif aktivitelerle dolu bir yaz kampı sunulmaktadır.

İsviçre Yaz Okulları, Fiyatlar ve Tarihler

İsviçre yaz okulları ile Fransızcanızı geliştirirken öte yandan dünyanın en refah, en en gelişmiş ülkelerinden birini tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Kıta Avrupası’nın tam kalbinde yer alan İsviçre gelişim modelini eğitim ve bilgi üzerine kuran ender ülkelerdendir. Elbette doğal kaynaklarının sınırlı olması bunda önemli bir rol oynamaktadır. İsviçre birden fazla resmi dile sahip olmakla beraber Fransızca resmi diller arasında en yaygın olanlardandır. İsviçre yaz okulları Fransızca alanında dünyadaki başlıca eğitim noktalarındadır.

İsviçre’deki eğitiim kurumları, ortaokuldan üniversite seviyesine kadar uluslararası kimliğe sahip dünyanın en prestijli eğitim kurumları arasındadır. Özellikle lise eğitimi veren kurumların öğrencilerinin önemli bir kısmını yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. İsviçre yaz okulları önemli ölçüde bu kolejlerde gerçekleştirilir. Öğrenciler Fransızcayı prestijli okulların doğa ile iç içe muhteşem kampüslerinde öğrenirken keyifli bir yaz geçirirler.

8 – 17 yaş arasında yayılmış geniş katılımcı portföyü, farklı kurs seçenekleri, yüksek kalite ve konfor, üst seviyede güvenlik gibi etkenler Franszıca eğitimi için İsviçre yaz okullarını seçen öğrenciler için başlıca artılardır. Çok uluslu eğitim modelini benemisemiş olan İsviçre’de liseler tüm dünyadan sosyoekonomik anlamda üst seviyeye hitap etmektedir. İsviçre yaz okulları da aynı anlayışla kendi ülkelerinin en önemli ailelerini ağırlamaktadır.

İsviçre yaz okulları başlıca Montrö, Leysin, Cenevre, Schönried gibi şehirlerdeki özel okullarda gerçekleştirilmektedir. 8 milyon nüfuslu bu gelişmiş ülkedeki uluslararası liserlerde eğitim almak isteyen öğrenciler için de İsviçre yaz okulları gözlemleme yapmak açısından son derece elverişlidir. Yaz okulu süresince okulların tüm imkanlarından faydalanan gençler, sonraki eğitimleri için de kıymetli bir tecrübe edinmiş olurlar. İsviçre yaz okullarının büyük bir çoğunluğu muhteşem kampüsler sunar. Öğrenciler için her türlü ayrıntının düşünüldüğü bu güzel kampüsler öğrencilere kimi zaman İsviçre Alplerinin eteklerinde kimi zaman sakin bir göl kenarında eğitim fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler Fransa’daki benzeri okulların aktivitelerine ek olarak binicilik, tenis, tiyatro, resim, fotoğrafçılık, drama gibi alanlarda da geliştirme fırsatı bulmaktadırlar.

İsviçre yaz okulları arasında Fransızca eğitimi ile ön plana çıkan okulları sıralayacak olursak;

  • Alpadia Montreaux
  • Alpadia Leysin
  • College du Leman Cenevre
  • Institut Le Rosey Cenevre
  • Institut Le Rosey Gstaad

Detaylı bilgi için www.teoriegitim.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.