Accord Saint Nicolas

Accord Saint Nicolas yaz okulu, Fransa’nın ve modanın başkenti Paris şehrinde 13-17 yaşları arasındaki gençlere yönelik Fransızca eğitimi, kültürel geziler ve sportif aktivitelerle dolu bir yaz kampı sunmaktadır.

Azurlingua
20141026143620

Azurlingua yaz okulu, güney Fransa’nın Nice şehrinde 13-17 yaşları arasındaki gençler için yaz boyunca Fransızca eğitimi, sportif aktiviteler ve şehir gezileri sunmaktadır.

Cavilam

Cavilam yaz okulu, 12-16 yaşları arasındaki gençler için Fransa’nın orta kısmında yer alan Vichy şehrinde Fransızca yaz kampı sunmaktadır. Fransızca eğitimi, sportif aktiviteler ve kültürel şehir gezilerini bir arada sunan program tarihleri ve güncel fiyatları için tıklayınız.

CMEF Monaco

Güney Fransa’nın Monaco şehrinde yer alan CMEF Monte Carlo yaz dil okulu, 13-17 yaşları arasındaki gençlere yönelik Fransızca yaz kampları sunmaktadır.

Ecole des Roches

Fransa’nın Normandie bölgesinde yer alan Ecole des Roches yaz okulu, Paris’e 1 saatlik mesafedeki yaz kampında 11-18 yaşları arasındaki gençlere yönelik Fransızca eğitimi, kültürel geziler ve sportif aktiviteler sunmaktadır. 2015 yılı güncel fiyatları ve program tarihleri için tıklayınız.

Excellencia

Fransa’daki Excellencia yaz okulu, Paris’e 1 saat mesafedeki Troissy kampüsünde 7-18 yaşları arasındaki gençlere yönelik Fransızca yaz kampı sunmaktadır. Program içerisinde Fransızca eğitimi, sportif aktiviteler ve kültürel şehir gezileri yer almaktadır.

France Langue Biarritz

France Langue Biarrtiz yaz okulu, güney batı Fransa’nın Biarritz şehrinde 14-17 yaşları arasındaki gençlere yönelik Fransızca yaz programı sunmaktadır. Eğitim programının 2015 yılı için güncel fiyatları ve kamp tarihleri için tıklayınız.

Fransa Yaz Okulları, Fiyatlar ve Tarihler

Fransa yaz okulları ile 13 – 17 yaş arasındaki öğrenciler Fransızcalarını geliştirmenin yanı sıra ülkelerine muhteşem hatıralarla dönecekleri bir yaz geçiriyorlar. Fransızca’nın ana vatanı olan Fransa’nın kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her tarafına yayılmış olan Fransa yaz okulları ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına sunuluyor. Programlar genel olarak hafta içi kurslar var öğleden sonra aktiviteleri, hafta sonu ise tam gün gezileri ile sportif ve kültürel aktiviteler olarak düşünülebilir. Programların büyük bir kısmı tam pansiyon (üç öğün yemek) konaklama olarak düşünülmüştür. Öğrenciler derslerin verildiği okul kampüslerinde kalabildikleri gibi bazı programlarda ise Fransız ailelerle beraber kalınır. Ailenin bir ferdi olarak kabul edilen öğrenci öğrenci kurs ve aktivite dışındaki zamanlarında gerçek Fransız kültürünü yakından tanıma fırsatı bulur. Fransa yaz okulları başlıca Paris, Montpellier, Nice, Antibes, Monte Carlo, Rouen, St Malo, Vichy, Biarritz gibi kentlerde düzenlenmektedir. Bir Akdeniz ülkesi olan Fransa’nın bu özelliği de göz önünde bulundurularak okullar genel olarak Güney Fransa’da deniz konseptiyle, Paris’te şehir konseptiyle, Orta ve Batı Fransa’da ise doğa konseptiyle sunulmaktadır.

Fransızca Yaz Kampları İle Eğitim ve Tatil Bir Arada!

Şehir konseptiyle sunulan Fransızca yaz kampları genel olarak Paris’te ya da Paris’e kısa süreli seyahatlerle erişilebilecek mesafede yer alan okullardır. Şehir merkezinin hemen dışındaki kampüsler ile öğrenciler korunaklı bir alanda sadece Fransızca’ya ve aktivitelere yoğunlaşırken sık sık da Paris’e gezilerde bulunurlar. Fransa yaz okulları ciddi manada Fransız Rivierası olan Cote d’Azur bölgesinde yoğunlaşmıştır. Nice başta olmak üzere Cannes, Monte Carlo, Cap d’Ail, Antibes deniz konseptli Fransa yaz dil okulları olarak sıralanabilir. Bu konsepte Montpellier ve Biarrritz’de yer alan okulları eklemekte fayda var.

13 – 17 yaş öğrencilerin yanı sıra Fransa yaz okulları bünyesinde aileler için de sunulan Fransızca programları mevcuttur. Bu programlar ile 8 yaşından itibaren öğrenciler aileleri ile beraber (anne veya baba) konaklarlar, dersleri farklı sınıflarda alır ders sonrasında yine beraber olurlar. Fransa yaz okulları arasında Ecole des Roches ve Exelancia gibi tarihi öneme sahip okullar da yer almaktadır. Bu prestijli okulların muhteşem kampüslerinde gerçekleşen yaz programları öğrencilere bir çok sportif olanağı sunmaktadır. Ayrıca orta Fransa’da yer alan Vichy Cavilam yaz okulu da dil eğitimini sportif aktivitelerle destekleyen programların başında gelir. Fransa yaz okullarının bir başka önemli artısı ise üniversite eğitimine Fransa’da devam etmek isteyen öğrenciler için bir modelleme fırsatı olmasıdır. Öğrenciler bazı programlarda üniversite öğrencilerinin süpervizörlüğünde aktiviteleri gerçekleştirirler. Üniversite öğrencileri ile aynı çatı altında bulunmak, üniversitelere yapılan gezilere katılmak, gelecekte Fransa’da eğitim hayalini taşıyan bir çok öğrenci için oldukça önemlidir.

Daha detaylı bilgi için: www.teoriegitim.com

Fransız öğrencilerle birlikte eğlenceli bir Fransızca yaz kampı…

Fransa yaz dil okulu kapsamında Vichy Cavilam yaz okulu programının bir istisnası söz konusu olup bu programa Fransız öğrenciler de katılmaktadır. Fransız öğrenciler sabah saatlerinde İspanyolca, İngilizce, İtalyanca gibi yabancı dil eğitimleri alırken sonraki tüm gezi ve aktiviteler hep beraber gerçekleştirilir. Özellikle çocuklarının Fransız akranları ile tanışmasını, onlarla vakit geçirmesini isteyen ailer için bu program çok büyük bir fırsattır.

Fransa yaz okulu fiyatları haftalık yalnızca 730 €’dan başlamakta olup, ücretlere Fransızca eğitimi, tam pansiyon konaklama, aktivite ve geziler ile havaalanı transferi dahildir (Örnek verilen program: Azurlingua Nice yaz okuludur). Fransa’nın bir çok şehrinde sunduğumuz Fransızca yaz okulu seçiminize yardımcı olmamız için ofisimizi ziyaret edebilir, danışmanlarımızın önerileri doğrultusunda tercihinizi şekillendirebilirsiniz.