Fransa ve İsviçre’deki yaz okullarına kayıt süreci ve sık sorulan sorular hakkında faydalı bilgiler aşağıda sıralanmıştır. Daha detaylı bilgi için Akaretler’deki ofisimizi ziyaret edebilir, telefonla arayabilir veya iletişim formunu kullanarak e-posta gönderebilirsiniz.

Kolay, Hızlı ve Ücretsiz Kayıt

Katılmak istediğiniz programı seçtikten sonra 2 adet vesikalık fotoğrafınız, nüfus cüzdanınız, pasaportunuz ve depozito ücretinizle birlikte Teori Eğitim’e gelip kayıt formu doldurabilirsiniz veya tüm bu belgeleri e-mail yoluyla bize ulaştırıp biz sizin adınıza formu doldurup kaydınızı gerçekleştirebiliriz. Gideceğiniz okuldan kayıt kabul belgeniz geldikten sonra, gidiş tarihinizden bir ay önce bakiyenin ödenmesi gerekmektedir. Eğer ödemenizi doğrudan okula yapmak isterseniz program ücretinin aynı şekilde kurs başlangıcından bir ay öncesinde tamamlanması gerekmektedir.

Ücretsiz Vize Danışmanlığı

Vizenin alınabilmesi için gerekli belgelerin doldurulması ve vize randevusunun alınması konusunda Teori Eğitim ücretsiz danışmanlık sunmaktadır. Bununla birlikte, vize işlemi için istenen belgelerin zamanında ve eksiksiz olarak sağlanamaması durumunda Teori Eğitim bir sorumluluk taşımaz. Ayrıca, vize konusunda tek yetkili mercii Fransız Konsolosluğu’dur. Öğrencinin vize alamamasında Teori Eğitim’in hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Vize alamayan öğrenciler için iptal ve iade koşulları uygulanmaktadır.

Ödemeleri Teori Eğitim'e veya doğrudan okula yapabilme seçeneği

Tüm junior programlarının ödemeleri okullara direkt olarak yapılabilmektedir. Ödemenizi banka havalesiyle yapacaksanız öğrencinin adı- soyadı ile yapılması ve isminin dekont üzerinde görünmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ödemenin hangi öğrenci tarafından yapıldığı anlaşılmaz ve karışıklıklar ortaya çıkabilir. Banka dekontunuzu Teori Eğitim’e getirmeniz veya üzerine öğrencinin ismini yazarak Teori Eğitim’e e-posta yoluyla göndermeniz yeterli olacaktır. Eğer kredi kartınız ile yapacaksanız, ödemeniz Mail Order ile okula doğrudan yapılabilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışına yapılan ödemelerde oluşan banka masrafları müşteriye aittir.

Ücretlere neler dahil, neler dahil değil?

Broşürümüzde ve sitemizde belirttiğimiz ücretler 2017 yılının Ekim ayına kadar geçerlidir. Tarih ve ücretlerde baskı/yazım hatası olması veya okulların ücretlerinin güncellenmesi halinde Teori Eğitim/ okul tarafından bildirilecek yeni tarih ve ücretler geçerli olacaktır.

Broşürümüzde yer alan junior programlarının ücretlerine – özellikle belirtilenler dışında – uçak bileti, seyahat sağlık sigortası, vize ücreti, cep harçlığı ve yurtdışı çıkış vergisi dahil değildir. Bazı okulların programlarında ekstra ücrete tabi gezi ve aktiviteleri vardır. Bazılarında da transfer ücreti veya oluşabilecek herhangi bir zarara karşı depozito ücreti talep edilmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi Teori Eğitim’den alabilirsiniz.

Planlarınız mı değişti? Hiç sorun değil :)

Her okulun iptal ve iade koşulları farklılık gösterse de, programınızı iptal etmek istediğinizde bu talebinizi bize yazılı olarak iletmeniz yeterli olacaktır. Program başlangıç tarihine kadarki gün sayısına bağlı olarak ne yazık ki bazı kesintiler yapılabilmektedir. Söz konusu kesintilerin tamamı ilgili okullar tarafından yapılmakta olup bu kesintileri yaptırmamak veya en aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 • Program başlangıcından 30 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde yalnızca depozito ücreti kesintisi yapılmaktadır.
 • Program başlangıcına 30 günden daha az bir süre kala programın iptal edilmesi halinde ise program ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Program ücretinin tamamını henüz ödememiş olan öğrenciler ilgili okullara borçlu olacaklardır.
 • Sağlık problemleri, öğrencinin okul kurallarına riayet etmeyerek olumsuz bir davranış sergilemesi veya başka bir sebepten dolayı programını başladıktan sonra bırakmak isteyen öğrencilere iade yapılamamaktadır. Bu durumda öğrencinin Türkiye’ye dönüşü ile ilgili oluşabilecek ek giderler, yine öğrenci tarafından karşılanmaktadır.
2006 yılından bu yana özellikle Fransızca dil eğitimi üzerine uzmanlaşan Teori Eğitim 2013 yılında da Sorbonne Üniversitesi ile birlikte dünyada ilk kez Sorbonne Junior Fransa yaz okulu programını sunmuştur.
Tüm Kayıt İşlemleri Ücretsiz!
Teori Eğitim Fransa ve İsviçre'deki yaz okullarının Türkiye'deki resmi acentası olup;  tüm kayıt işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Sık Sorulan Sorular

1. Öğrenciler yurtdışına giderken yanlarına neleri götürmelidir?

☐ Havlu      ☐ Ütü    ☐ Saç kurutma makinası     ☐ Dolap kilidi   ☐  Spor ayakkabısı

☐ Spor kıyafetleri       ☐ Mayo      ☐ Yağmurluk

2. Öğrenciler istedikleri zaman bilgisayar kullanabilir mi?
 • Hayır. Öğrenciler kurslarından ve aktivitelerinden arta kalan zamanlarda animatörlerinin izin verdiği belli saatlerde bilgisayarları kullanmalarına müsade vardır.
3. Öğrenciler dışarı yalnız başlarına çıkabilirler mi?
 • Hayır. Junior programlarındaki öğrenciler normalde yalnız başlarına dışarı çıkamazlar. Okul tarafından rehber eşliğinde düzenlenen aktivitelerde öğrenciler öğretmenleri eşliğinde kampüs dışına çıkabilir. Bunun haricinde yalnızca anne-babanın yazılı izni doğrultusunda belirlenen gün ve saatlerde öğrenci dışarı çıkabilir.
4. Okulda güvenlik önlemleri nelerdir?
 • Kampüste 7/24 güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Güvenlik görevlilerinin haricinde her öğrenci grubundan sorumlu koçlar, sabah kahvaltısından öğrencilerin uyku vaktine kadar sürekli öğrencilerle birliktedirler.
5. Okulda sağlık personeli bulunuyor mu?
 • Öğrencilerden sorumlu her koçun ilk yardım eğitimi bulunmaktadır. Koçların haricinde ilk yardım müdahalesinde bulunacak bir personel mevcuttur. Ve öğrenci ilk müdahalenin ardından gerekli görülmesi durumunda hastaneye götürülmektedir.
6. Ne kadar cep harçlığına ihtiyaç var?
 • Haftalık ortalama 100-200 avro cep harçlığı yeterli olacaktır.
7. Öğrencinin cep harçlığının bitmesi durumunda aile nasıl para gönderebilir?
 • Teori Eğitim’i arayarak bu konuyu bildirmeniz halinde okulun ilgili servis birimine okula ait ‘document d’authorisation bancaire’ ( kredi kartıyla ödeme izin belgesi) formunu doldurup yollamamız haline öğrenciye nakit olarak istenilen tutarı vermektedirler.
8. Transfer için belirli saatler var mı?
 • Evet. Eğer transfer hizmetini okul ücretsiz karşılıyorsa Fransa’ya varış saatleriniz 10:00-15:00 arasında olmak zorundadır. Belirtilen saatlerin dışında kalan zamanda öğrenci transfer hizmeti talep ederse bu hizmet okulun bu konuyla ilgili belirlediği ücrete tabi olacaktır.
9. Program başladıktan sonra öğrenci programın iptalini talep etmesi durumunda geri kalan sürenin ücretinin iadesi oluyor mu? Diğer haftalar seneye bir program için eklenebiliyor mu?
 • Hayır. Maalesef sebep ne olursa olsun program başladıktan sonra programın iptal edilmesi durumunda hiçbir ücret geri ödenmemektedir. Hatta program başlangıcından 30 gün önce katılmaktan vazgeçerseniz sadece verdiğiniz depozit ücretini kaybedersiniz. Program başlangıcınızdan 30 günden daha yakın bir sürede katılmaktan vazgeçerseniz program ücretinin tamamının ödemekle yükümlüsünüzdür. Program ücretinin tamamını henüz ödememiş olan öğrenciler de aynı koşullar altında Teori Eğitim’e borçlu olacaklardır.